ALATES 50€ TELLIMUSTEL TASUTA TARNE

Kasutusjuhised – Keha / Selg

SI-LIIGES

Alaseljavalu on tihti põhjustatud SI-liigese (sakroilikaal liigese) komplikatsioonidest. Kuigi SI-liiges ei ole alaseljavalu ainuke põhjus, on tähtis valu ravis sellele liigesele tähelepanu pöörata. Kõigi spordialade harrastajad ning inimesed igalt elualalt kogevad SI-liigesest tulenevaid probleeme, kuna see asub kehas kesksel kohal.

ALASELG

Valu alaseljas e. lendva võib olla väga keeruline probleem. Kui keha vananeb, toimuvad selgroos selle kompenseerimiseks ja ülejäänud kehaga kohanemiseks muudatused. Mõned neist muudatustest on head, kuid teised muudatused võivad põhjustada valu ning probleeme inimese funktsioneerimisel.

SELJA KESKOSA

Selja keskosa on kombinatsioon ülemistest ja keskmistest selgroolülidest ning läbi terve selja jooksvatest lihastest. Need lihased toetavad selgroogu, painutavad ja sirutavad torsot, liigutavad ülemisi jäsemeid ning pead ja töötavad samas ka selle nimel, et hoida Su keha püstises asendis.

RIBID

Ribid on üksikud luud, mis moodustavad rinnakorvi. Rinnakorv kaitseb tähtsaid organeid nagu kopsud ja süda. Rinnakorv ulatub kaelast kuni puusadeni. See on organite parema kaitsmise nimel tehtud tugevast luukoest, kuid kokku pandud paindlike kõhrede abil, et võimaldada kopsudel hingamiseks laieneda.

SELGROOG

Diski (lülivaheketta) valu võib olla põhjustatud mitmest probleemist, mis mõjutavad selgroo tähtsaid osi. Diskid võivad songastuda ja üles paistetada, libiseda ära oma õigest asendist selgroolülide vahelt või ka rebeneda. Need probleemid võivad kaasa tuua surve paljudele selgroost lahkuvatele närvidele ning teha ka kõige lihtsamad tegevused väga valulikuks.

KÕHULIHASED

Kõhuvalul on palju põhjuseid alates probleemidest kõhuõõne sees kuni rebenditeni ja valuni kõhuõõnes asuvaid organeid ümbritsevas lihaskoestruktuuris.