KT-TAPE

Korduvad küsimused

Kinesioloogiline mis?

Kinesioloogiline teipimine on taastusravis kasutatav tehnika, mis soodustab keha loomulikku tervenemisprotsessi ning toetab ja stabiliseerib liigeseid ja lihaseid liigutuste ulatust piiramata. Samuti mõjutab kinesioloogiline teipimine pehmeid kudesid ja pikendab manuaalteraapiast saadavat kasu.

Kinesioloogiline teip on olnud kasutusel juba üle kolmekümne aasta. Ortopeedid, kiropraktikud, füsioterapeudid ja sporditreenerid on kasutanud kinesioloogilist teipi ja selle rakendusi, et ravida ning ennetada tavalisi spordivigastusi.

Mis on karbis?

 • 20 eellõigatud teibiriba igaüks neist pikkusega 25 cm
 • Eellõigatud teibid on paigalduseks koheselt valmis
 • Ühest teibirulliga saab teha 10-20 erinevat paigaldust
 • Tavaliselt jätkub ühte rulli 40-60 päeva
 • Teipe saab kasutada ka vees ja dushi all käies ilma, et need ära tuleksid
 • Karp sisaldab ka inglise keelset paigaldamise instruktsiooni
 • Värvivalik KT Tape toodetel on väga lai ning sõltub kasutaja eelistusest

Soovitatavad hoiustamise tingimused

Selleks, et teibid kestaksid ning toimiksid probleemideta tuleks neid hoida jahedas, kuivas ning hästi õhutatud kohas. Vältida tuleks niiskust ja lauspäikest, samuti kõrget temperatuuri (üle 35 kraadi Celsiust) ja niiskust (üle 65%). Teipide parim kasutus on ühe aasta jooksul pärast soetamist.

5 tervislikku seisundit, mille puhul ei tohiks KT Tape’i kasutada

KT Tape on väga tõhus paljude erinevate vigastuste ja valu korral. Sellegipoolest on olemas juhud, mil KT Tape’i ei tohiks kasutada. KT Tape’i üheks olulisemaks funktsiooniks on vedelike ringluse parandamine organismis. Mõningatel juhtudel võib see funktsioon aga osutuda kahjulikuks. Neil harvadel juhtudel ei tohiks KT Tape’i kasutada. Järgmist üsna põhjalikku nimekirja ei tohiks pidada ammendavaks:

 1. Süvaveenide tromboos (SVT või trombid) – trombi jõudmine südamesse, ajju või kopsu võib olla eluohtlik. Teibi kasutamine trombi puhul on väga ohtlik ja seda ei tohiks kunagi teha.
 2. Neerupuudulikkus – kui neerud ei saa liigse vedeliku eemaldamisega hakkama, on väga ohtlik neile veelgi rohkem vedelikku saata. Teibi kasutamine mis tahes kehaosal võib neerude tööd veelgi nõrgestada.
 3. Kongestiivne südamepuudulikkus – idee on sama, mis neerupuudulikkuse puhulgi. Vedeliku juhtimine tagasi haigesse südamesse võib põhjustada südame ülekoormuse.
 4. Infektsioon – teipi ei tohi kunagi paigaldada infektsiooni lähedusse. Infektsiooniga seotud vedeliku liikumine võib põhjustada nakkuse levikut.
 5. Vähk – kui organismis leidub vähirakke, võib teibi kasutamine põhjustada nende rakkude levikut teistesse kehapiirkondadesse. Pahaloomuliste kasvajate puhul ei tohi teipi mitte mingil juhul kasutada. Kui teil on mingeid küsimusi või kui te kahtlete KT Tape’i kui ravimeetodi sobilikkuses, pöörduge arsti poole.

Täiendavat teavet vigastuste ravi ja ennetamise kohta leiate KT Tape’i foorumist aadressil https://www.kttape.com/forum/. Teavet jagas dr Cindy Bailey

KAS ERINEVATEL VÄRVIDEL ON MINGI VAHE?

Erinevatel värvidel pole MINGIT vahet – värvid omavad kõigest kosmeetilist tähendust. Kleepaine on kõikide värvide puhul sama tugev ja pole vahet, millist värvi teipi te kasutate. Erinevaid värve kasutatakse selleks, et inimestel oleks lihtne märgata, kui kasutusel on korraga mitu teibiriba.

KAS TEIPI TULEKS KASUTADA ENNE VÕISTLUST VÕI TREENINGUT?

Kui te kannatate mingi tervisehäda all või vajate lihtsalt veidi täiendavat stabiilsust ja tuge, on alati soovitatav teip ennetava meetmena enne treeningut kehale paigaldada.

KUI KAUA KT TAPE PEAL PÜSIB?

KT Tape püsib korraga peal mitu päeva. Me soovitame teipi kanda mitte kauem kui 5 päeva. Üldiselt sõltub see aeg kohast, kuhu teip paigaldatakse. Näiteks, kui teip on paigaldatud põlvele või jala alaosale, püsib see tavaliselt 2-3 päeva. Õlgadel või seljal püsib teip aga palju kauem.

KAS 25 CM PIKKUNE TEIBIRIBA SOBIB KÕIKIDEKS JUHTUDEKS?

25 cm pikkuseid teibiribasid kasutatakse 90% kliiniliste juhtumite korral. Enamik tervishoiutöötajaid kasutab pikemaid ribasid harva. Mõnikord on vaja kasutada lühemaid ribasid. Sellisel juhul võib 25 cm pikkuse riba lihtsalt pooleks lõigata.

KAS VALESTI PAIGALDATUD TEIP VÕIB VIGA TEHA?

Erinevalt teistest spordivigastuste raviks mõeldud toodetest (eriti ravimitest) ei ole võimalik KT Tape’i kasutades oma tervist kahjustada. Valesti paigaldatud teip ei too ei kasu ega kahju.

KAS KT TAPE AITAB PINGEMURDUDE PUHUL?

KT Tape ei ole pingemurdude puhul lahendus. Kui teip ei paku kohest leevendust, pöörduge arsti poole, sest tegemist võib olla millegi tõsisega, nagu näiteks luumurruga.

KAS ENNE TEIBI PAIGALDAMIST ON VAJA NAHKA RASEERIDA?

Tavaliselt ei ole vaja nahka enne KT Tape’i kasutamist raseerida. Kusjuures lühikesed karvad võivad teibi kinnitumist isegi soodustada, mille tulemusena on toote mõju veelgi efektiivsem. Vajaduse korral võib karvu raseerimise asemel veidi trimmida.

KAS KT TAPE’I VÕIB ISE PAIGALDADA?

JAH! Tervishoiutöötajad on juba aastaid patsiente õpetanud, kuidas teipi ise peale kanda. See on väga lihtne ja tavaliselt saab paari harjutamiskorraga asja juba selgeks. Keha alaosale (põlvedele, säärtele, kandadele, talla alla, nimme-sääreluu trakti sündroomi korral) on teipi väga lihtne paigaldada. Abi võib vaja minna kaela, selga ja õlgade puhul.

KUIDAS TEIPI EEMALDADA?

Tõmmake teip maha karvade kasvuga samas suunas. Beebiõli aitab kleepainel lahustuda ja teipi kergemini eemaldada.

KUIDAS KASUTADA KT TAPE’I SELLISTE VALUDE PUHUL, MIDA KASUTUSJUHENDIS POLE NIMETATUD?

Siin on mõningad rusikareeglid, mida tasub meeles pidada teibi kasutamisel, mis tahes valu või vigastuse puhul:

 • Kehaasend: enne teibi paigaldamist tuleb kude või kehaosa peaaegu alati pingutada.
 • Teibi panek: KT Tape asetatakse alati otse valulikule piirkonnale.
 • Teibi pingutamine: teip paigaldatakse ilma seda pingutamata, kui soovite tõsta nahka koe peal (lihasvalu leevendamiseks, krampide vältimiseks, lihaspingete ennetamiseks). Mida rohkem teipi pingutada, seda rohkem see toetab. Kui teie lihas, liiges või kõõlus (näiteks säärevalu korral) vajab rohkem stabiilsust või tuge, pingutage teipi vastavalt vajadusele.

KAS KT TAPE’I VÕIB KANDA KOMPRESSIOONSOKKIDE ALL?

Jah.

KAS KT TAPE’I VÕIB KANDA TUGISIDEME ALL?

Jah.