KT-TAPE

Kasutusjuhised – Käsivars / Käelaba

RANNE

Ranne koosneb kaheksast väikesest luust (randmeluud), mis toetavad kitsast koridori, mida kutsutakse karpaalkanaliks. Karpaalkanalist, mida toetavad sidemed, lähevad läbi kõõlused, mis kontrollivad käe ning sõrmede liigutusi ning närvid, mis põhjustavad sellist väga valulikku seisundit nagu karpaalkanali sündroom. Ranne on loodud põhiliselt selleks, et pakkuda liikumisulatust ja mitmekülgsust, kuid see on ehitatud nii, et see pakub ka stabiilsust.

KÜÜNARNUKK

Küünarnukk koosneb kolmes luust, mis saavad ühenduskohas kokku ning lihastest, mille ülesanne on kätt painutada, välja sirutada ning pöörata. Küünarnukk koosneb ka sidemetest, mis hoiavad neid luid paigas, kõõlustest, mis ühendavad lihased luudega, kõhredest, mis võimaldavad liigestes luude sujuva liikumise ja närvidest, mis pakuvad käele funktsionaalsust. Igaühel neist erinevatest osadest võib esitada ärritust või pinget, mille tulemuseks on valu.

GOLFIMÄNGIJA KÜÜNARNUKK

Golfimängija küünarnukk, või mediaalne epikondüliit, on tavaline liigsest kasutusest tulenev vigastus küünarnuki sisemises osas. See on kõõlusepõletikule sarnane probleem ning selle tulemusena muutuvad kõõlused põletikuliseks kohas, kus nad ühinevad küünarnuki seest välja ulatuva kondiga.

TENNISEMÄNGIJA KÜÜNARNUKK

Tennisemängija küünarnukk on nimi, mida kasutatakse lateraalse epikondüliidi kirjeldamiseks. See on põletik küünarnuki välimises osas, mille tulemusena muutub küünarnukk valulikuks ja hellaks. Hiljutised uuringud on näidanud, et see seisund ei ole mitte nii väga põletikuline, kui see on degeneratiivne (mikroskoopiline kõõluste vigastus). Küünarnukk on ilmselge ühenduskoht õla (tegelikult kogu ülejäänud keha) ja käelaba vahel.

UMMISTUNUD SÕRM

“Ummistunud sõrm” on termin, mis viitab paljudele sidemete ja pehmete kudede vigastustele, mis asuvad sõrmede väikeste liigeste ümber. Ummistunud sõrmed on väga tavalised pallimängu või tegevuste juures, kus on palju esemete püüdmist.

PÖIAL

Pöidlavalu annab endast tavaliselt tunda valuna pöidla allosas ning randme ligidal. Üks märkimisväärne pöidlavalu põhjustaja on De Quervaini Sündroom, mida tuntakse ka paljude teiste nimede all nagu mängija pöial, ema ranne või emme pöial. See probleem on degeneratiivne (mikroskoopiline vigastus) selle kesta vigastus, mis ümbritseb kõõluseid, mis liiguvad pöidlapoolsel küljel üle randme. Need kõõlused kontrollivad pöidla liikumist, eriti pöidla liikumist randme poole.

ÕLAVARRELIHAS

Õlavarrelihased ja kõõlused jooksevad piki käsivarre esiosa kuni õla esiosani. Need musklid vastutavad “keerduvate” liigutuste eest ning käte enda ette tõstmise eest.

TRIITSEPS

See toode teeb selget vahet triitsepsi lihasvalu/nõrkuse vahel ning triitsepsi kõõlusepõletiku vahel. Triitsepsi valuga kasutatav paigaldusviis on mõeldud triitsepsi lihase valu ning nõrkuse puhul. Triitsepsi kõõlusepõletiku korral palun külasta kinesioloogilise teibi kodulehte ning foorumit.