ALATES 50€ TELLIMUSTEL TASUTA TARNE

Kasutusjuhised – Kael / Õlad

KAEL JA ÕLG

Kael on selgelt tähtis komponent meie anatoomias tänu sellele, et see vastutab meie aju ühendamise eest ülejäänud kehaga. Kõik, mis läheb läbi kaela on elutähtis ning tugineb tugevalt lihasluukonna õigele funktsioneerimisele, et neid struktuure kaitsta ning toetada.

ÕLG

Õlg on keeruline ja suhteliselt ebastabiilne liiges, mida kõik inimesed ulatuslikult iga päev kasutavad. Õlale mõjuvad paljud lihased ning jõud ja kui mõni neist on üleaktiivne või väheaktiivne, võivad tekkida probleemid.

ÕLAVARRE PÖÖRAJALIHASED

Õlavarre pöörajalihased on nende lihaste ning kõõluste grupp, mis stabiliseerivad õlga. Need lihased on suhteliselt väikesed, kuid kõigi õla liigutuste jaoks väga tähtsad. Need saavad alguse abaluust ning ühenduvad õlavarrega nii, et moodustub “mansett”, mis pakub õlale vajalikku stabiilsust ning liikuvust.

AC LIIGES

AC liigese (akromioklavikulaarliigese) vigastused on tavalised kontaktspordi või õnnetuste puhul kus toimub kokkupõrge õlaga. Tegelikult on sellised vigastused kõige enamlevinum põhjus, miks sportlane otsib peale õlavigastust meditsiinilist abi.

ÕLA STABIILSUS

Õlg on olemuselt ebastabiilne liiges, samas on see elus pea kõigi tegevuste jaoks väga tähtis. Õlakompleks koosneb paljudest lihastest, sidemetest, kõõlustest, luudest, bursadest, kõhredest, ning teistest anatoomilistest komponentidest. Õla ebastabiilsus või sellest tulenev valu võivad iseenesest olla tõsine probleem. Lisaks sellele võib õla kehva liikuvus või asetus põhjustada palju teisi probleeme kaelale, selgroole ning rinnale – samuti tervele kehale.