KT-TAPE

Meditsiiniline info

Kinesioloogiline teip (KT Tape) on õhku läbilaskev, veekindel, pikuti veniv elastne teip, mida arstid, füsioterapeudid, kiropraktikud, treenerid ja paljud teised meditsiini- ja tervishoiutöötajad kasutavad mitmel erineval otstarbel.

Kinesioloogilise teibi kasutusvõimalused on väga laiad. Muuhulgas kasutatakse seda:

 • Lihas- ja liigesfunktsiooni parandamiseks
 • Alaseljavalu, põlvevalu, kannakõõluse valu jt vaevuste leevendamiseks
 • Vere- ja lümfiringe aktiviseerimiseks

KT Tape Pro on mõeldud kasutajatele, kes ootavad kinesioloogiliselt teibilt midagi veel enamat. KT Tape Pro pakub paremat tulemust ja on kvaliteetsem, kuna ühes teibirullis on 20% rohkem tugeva kleepainega teipi. KT Tape Pro-le on iseloomulik ka täiustatud Step Frequency (SF) tehnoloogia ehk kleepaine, mis on tavalistest kleepainetest 25% tugevam, pakkudes seega rohkem tuge ja vastupidavust, seda isegi vees olles.

KT Tape’i on võimalik kasutada sarnaselt nii valge sporditeibi kui ka McConnelli teipimistehnikatele, asetades selle kas osaliselt või täielikult soovitud piirkonnale. Lisaks sellele on teibil aga ka muid täiendavaid funktsioone ja eeliseid. Tänu KT Tape’i omadustele on selle kasutusvõimalused mitmekesisemad ning vastupidavus parem kui tavalistel sporditeipidel.

Erinevalt lõikamist vajavatest või piiratud kasutusvõimalustega teipidest, säästavad KT Tape ettelõigatud ribad arstide aega ja raha ning ei piira kuidagi teie liigutuste ulatust. 25 cm pikkusi teibiribasid on lihtne rullist rebida ning neid on võimalik kasutada mugavalt. Arstide sõnul kasutatakse ettelõigatud ribasid 90% kliiniliste juhtumite korral ning patsientide arvates on neid mugavam kanda.

Kinesioloogilise teipimise meetodit on kasutatud nii Aasias, Ameerikas kui ka Euroopas juba ligi neli aastakümmet, ehkki USA-s muutus see eriti populaarseks alles 1990ndate aastate lõpus. Oma ülemaailmse tuntuse saavutas KT Tape 2008. aasta Pekingi olümpiamängudel.

TOOTE OMADUSED

 • Ettelõigatud ribad või klassikalised lõikamata rullid
 • 20% rohkem teipi ühe rulli kohta (12-26 aplikatsiooni)
 • Soovituslik kandmisaeg kuni 3-5 päeva
 • 100% puuvill või sünteetiline (KT Tape PRO)
 • Lateksivaba
 • Õhku läbilaskev (puuvillane teip)
 • Veekindel
 • Kiire ja lihtne paigaldamine
 • SF kleepainega teip on äärmisel vastupidav ja mugav
 • Parandab naha loomulikku elastsust
 • Mitmekülgsemad kasutusvõimalused ja parem vastupidavus kui tavalistel sporditeipidel
 • Saadaval erinevates toonides: must, sinine, roosa, beež jne

KORDUVAD KÜSIMUSED

PROPRIOTSEPTSIOON

KT teipi võib kasutada sidemetele ja kõõlustele surve avaldamiseks, et parandada propriotseptsiooni ja dünaamilist stabiilsust. Lisaks sellele stimuleerib see mehhanoretseptoreid, parandades seega propriotseptsiooni. Sellised tehnikad on näidustatud järgmistel juhtudel: hüppeliigese nihestus, mediaalsete ja lateraalsete põlvesidemete venitus, põlvekedra kõõluspõletik ja palju muud.

FUNKTSIONAALNE KORREKTSIOON

KT teipi võib kasutada ka funktsionaalse korrektsiooni puhul, mis sensoorse ja taktiilse stimulatsiooni kaudu soodustab või piirab liikumist. Selline tehnika toetab ja stabiliseerib liigeseid ja lihaseid ning toimib väga hästi patellofemoraalse valusündroomi ja abaluu/posturaalsest düfunktsioonist tingitud takistussündroomi puhul.

LIHASTE TOETAMINE JA VALU LEEVENDAMINE

Elastsest materjalist KT teip jäljendab inimnaha elastsust ning aitab seetõttu toetada ja sooritada liigutusi (näiteks rippjala, lihastoonuse languse või õlavarre pöörajalihaste vigastuse puhul). Tänu KT teibi elastsusele on võimalik seda kasutada ka sidekirme manipulatsiooniks või korrektsiooniks. Näidustuste hulka kuuluvad näiteks lateraalne epikondüliit ja reie sidekirme sündroom.

Lisaks sellele suudab KT teip taktiilse stimulatsiooni kaudu leevendada valu tuginedes tõenäoliselt valu väravakontrolliteooriale (gate control theory). Erinevates uuringutes on täheldatud KT teibi tõhusust ägeda tservikalgia ehk kaelavalu ravis. Kinesioloogilise teipimise meetodit kasutatakse ka lümfisüsteemi häirete puhul. See vähendab survet, et juhtida eksudaadid lähimasse lümfijuhasse. Selle tulemusena vähenevad lihaspinge või trauma tagajärjel tekkinud verevalumid ning alaneb jäsemete turse.

SOOVITUSLIKUD HOIDMISTINGIMUSED

Parimate tulemuste saavutamiseks tuleks KT Tape Prod hoida jahedas, kuivas ja hästi ventileeritud kohas. Vältida tuleks otsest päikesevalgust, kõrget temperatuuri (üle 35º C) ja kõrget õhuniiskust (üle 65%). Parima tulemuse tagab toote kasutamine aasta jooksul pärast ostmist.

***Ärge kasutage KT teipi, kui teil on diagnoositud kasvaja, sest see võib mõjutada meditsiinilisi raviprotsesse.
*** Raseduse ajal ärge kasutage KT teipi kõhupiirkonnas.

Käesoleval veebilehel sisaldub informatsioon on esitatud üksnes teavitamise eesmärgil. See ei asenda arsti ega meditsiinitöötaja nõuandeid. Sügeluse, ärrituse, punetuse, tuimuse, surisemistunde või täiendava valu tekkimisel eemaldage teip koheselt. Ärge kasutage KT teipi, kui teil on diagnoositud kasvaja, sest see võib mõjutada meditsiinilisi raviprotsesse. Raseduse ajal ärge kasutage KT teipi kõhupiirkonnas.

Esitatud teave ei ole mõeldud terviseprobleemi, vigastuse või haiguse diagnoosimiseks ega ravimiseks. Lugege hoolikalt kõiki tootega kaasasolevaid materjale. Kui teil on, või kui te kahtlustate, et teil on mingi meditsiiniline probleem, pöörduge koheselt oma arsti poole. Tarbijate arvamused on esitatud üksnes teavitamise eesmärgil. Need arvamused põhinevad üksnes tarbijate kogemustel ning neid ei ole kontrollinud ega kinnitanud Lumos, Inc. Tulemused võivad sõltuvalt kasutajast varieeruda. Tutvuge ka meie teenuste tingimuste ja privaatsuspõhimõtetega.