ALATES 50€ TELLIMUSTEL TASUTA TARNE

Kasutusjuhised – Põlved

PÕLVELIIGESE VÄLIMINE KÜLGSIDE

Nimme-sääreluu trakti sündroom on sportlaste puhul kõige enam levinud põlveliigese välimise külgsideme valu põhjus. Koos nimme-sääreluu trakti sündroomi põhjustatud valuga puusas, tuleneb sellest rohkem kui 12% kõigist jooksmise vigastustest. Kui Sul on valud põlve välisküljel siis, kui Sa oled aktiivne või kui oled aktiivsust järsult suurendanud on võimalik, et kannatad „jooksja põlvest” ehk reie sidekirme pingutajast põhjustatud probleemide käes. Reie sidekirme pingutaja vastutab jala kehast eemale liigutamise, puusa sisemise pööramise, põlve välja sirutamise ning põlve painutamise eest (teatud tingimustel).

PÕLVELIIGESE SISEMINE KÜLGSIDE

Kõõluste bursiit on kolme kõõluse liitumine madalama põlvepiirkonna eespoolses ja sisemises osas. Selle piirkonna bursad võimaldavad nendel kõõlustel sujuvalt koos mediaalse Hamstrings põlvekõõlusega ja mediaalse kollateraalsidemega sujuvalt libiseda. Bursad muutuvad tihti nende liigse kasutamise perioodidel põletikuliseks ning põhjustavad kerget kuni mõõdukat valu. Kolm lihast (Rätseplihas, Õrnlihas ja Poolkõõluslihas), mille kõõlused siin piirkonnas paiknevad, aitavad kõik painutada põlve ning mõjutavad puusa asendit.

KOGU PÕLVE TUGI

Põlvevalu võib olla põhjustatud mitmest probleemist. Kederluu või patella võivad valesti liikuda. Üks või rohkem põlve meniskitest võivad olla rebenenud, lõhkenud või põletikulised. Samuti võib tegemist olla artriidi, Plica sündroomi, põlvekedra kõhre pehmenemise (chrondomalacia) või mistahes teise põlve moodustavate luude probleemiga. Selle paigaldamise ilu seisneb selles, kui palju erinevaid probleeme see oma suhteliselt lihtsa mõjuga lahendab, tasakaalustades lihaste mõju põlvele ning vähendades survet põlvekedrale ja selle kõõlustele.

OSGOOD-SCHLATTERI TÕBI

Osgood-Schlatteri tõbi on haigus, mis esineb tihti noortel inimestel, kes kasvavad väga kiiresti. Valupunkt asub tavaliselt põlvekedra kõõluste kinnituskohal või otse põlve all asuval kühmul.

PÕLVE TAGAOSA

Valu põlve tagaosas võib olla põhjustatud paljudest probleemidest, sealhulgas Hamstring’i kõõlusepõletik, Bakeri tsüst, põlveõndla kõõlusepõletik ning teised seisundid, mis põhjustavad paistetust või põletikku.