ALATES 50€ TELLIMUSTEL TASUTA TARNE

Kasutusjuhised – Pahkluu / Jalalaba

ACHILLEUSE KÕÕLUSEPÕLETIK

Achilleuse kõõlus on keha suurim kõõlus. See ühendab sääremarja lihased kannaga ning on aktiivne peaaegu kõigi tegevuste ajal, mis sisaldavad kõndimist, hüppamist ning ujumist. See tihe kõõlus võib vastu pidada suurele jõule, kuid liigse kasutamise perioodidel võib see muutuda ka põletikuliseks ning valulikuks. Valu tuleneb põletikust (kõõlusepõletik) või mandunud kõõlusest (tendinoos).walking, jumping, and swimming. This dense tendon can withstand large forces, but can become inflamed and painful during periods of overuse. Pain results from inflammation (tendonitis) or a degenerating tendon (tendinosis).

PAHKLUU STABIILSUS

Seda pealepandavat abivahendit võib kasutada erinevate pahkluuprobleemide korral nagu pahkluu nikastused, venitatud sidekoed, põletikulised kõõlused või üldine pahkluu nõrkus. Lisatugi annab Sulle enesekindlust ning tuge vigastusest taastumise faasis ning ka stabiilsust ja leevendust aktiivse tegevuse ajal tekkinud valule.

PLANTAARFASTSIIT

Plantaarfastsiit ehk kukekannus on paks sidekoe riba, mis jookseb kannast pöia eesotsa. See koosneb kolmest erinevast osast: mediaalsest, keskmisest ning külgmisest ribast. Keskmine riba on kõige paksem ning tugevam, ning see osa tunneb kõige suurema tõenäosusega ka plantaarfastsiidi valu.

PERONEUS KÕÕLUSE PÕLETIK

Kolm peroneus lihast, mida tänapäeval kutsutakse ka pindluulihasteks, on lihased sääre väliskülje pinnal. Nende abil pööratakse jalalaba välja (väljapööratud jalg) ning surutakse jalga maha (pöiast välja sirutatud). Kõõlused jooksevad kederluu taga ning ühendavad lihaseid jalalaba ning pahkluu luise struktuuriga.

PÄKAD

Päkk asub seal, kus varbad ühinevad ülejäänud jalalabaga. See piirkond on väga lihaseline ning see on koht, mille paljud sportlased panevad soorituse ajal kõige suurema surve alla. Kokkupõrge võib olla intensiivne, selle piirkonna väänamine on tavaline ning ilma piisava puhkuseta võib see piirkond muutuda väsinuks ning valusaks. Paljud väiksemad lihased, luud, sidemed, kõõlused ning närvid koonduvad kõik samuti siia kokku. Need väga tundlikud ning paindlikud osad jalatalla all vastutavad tasakaalu ning kiirendamise eest.

JALAPEALNE

Jalapealne koosneb paljudest luudest, närvidest, sidemetest ning kõõlustest, mis võivad kõik olla kahjustatud ning valusad. Jalalaba on tehtud selleks, et saavutada stabiilsus ning liikuvus – kaks erinevat ning loomulikult eksklusiivset funktsiooni. Nõudmised jalalabale vajavad palju erinevaid “osi”, et oma liikumise rolli täita. Peaaegu kõik meie igapäevaelu ning sportlaseelu tegevused panevad jalalaba märkimisväärse pinge alla, mis võib viia erinevate vigastusteni.

KAND

Kand on loomulikult meie elus väga tähtsal kohal. See võtab igal sammul vastu suure korduva jõu ning kui need sammud muutuvad jõulisemaks, võib kand muutuda vastuvõtlikuks vigastustele ning valule. See valu võib hingitseda mitmeid aastaid ning lõpuks põhjustada ka palju teisi probleeme, kui see jääb korralikult ravimata. Selle kinesioloogilise teibi paigaldamine mitte ainult et leevenda valu, mida tunned, vaid aitab sul vältida ka vigastusi, mis tulevad valuliku kannaga ringi kõndimisest.

JALAMUHK

Jalamuhk, tuntud ka kui Hallux Valgus, tuleb sellest kui suur varvas osutab teise varba suunas ning tulemuseks on liigest ümbritsevate kudede põletik. Põletik põhjustab liigese paistetamist ning see muutub hellaks, sellised igapäevased tegevused nagu jalutamine või jooksmine muutuvad valulikuks.

SUURE VARBA NIKASTUS

Suure varba metatarsofalangeaalliigese nikastus on seisund, mis tuleb ägedast või kroonilisest suure varba ülesirutusest (hüperekstensioonist). See seisund mõjutab nii liigest kui ka sidekude, tulemuseks on valulik põletik ning verevalumid. Tihti venitatakse sidemeid ning kõõluseid ja tõsisemal juhul need ka rebenevad. Risk on suurem kui kantakse paindlikke jalanõusid, mis on mõeldud jooksupinna paremaks haaramiseks (nagu jalgpalli naelikud), või siis kui inimesel on tavapärasest suurem pahkluu liikumisulatus.